Dawid Pieróg

choreograf, tancerz
fot. Bartosz Kruk

fot. Bartosz Kruk

Absolwent Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na wydziale artystycznym na kierunku taniec ze specjalizacją – pedagogika tańca. Od 2017 r. związany z Kieleckim Teatrem Tańca jako tancerz koryfej . Brał udział w ponad 10 premierach oraz tańczy w kilkunastu spektaklach repertuaru KTT, w choreografiach Elżbiety Pańtak, Grzegorza Pańtak, Jacka Przybyłowicza, Jean Charles Zambo, Wojciecha Mochnieja, Małgorzaty Ziółkowskiej i wielu innych.W 2019 r. roku dołączył do grona Artystów Scen Polskich (ZASP).

Od ponad roku ścisłe związany z działalnością medialna KTT. Zrealizował kilkanaście produkcji, zwiastunów, grafik promujących spektakle. Jego materiały video promowały repertuar teatru w Chinach. W 2021 roku wziął udział w programie wymiany tancerzy „Dance More” w Szwecji, reprezentując Polskę. Swoje pierwsze kroki stawiał w zespole "Fuks" działającym przy Konińskim Domu Kultury, pod kierownictwem instruktora Jacka Szczepankiewicza. Po wieloletnim okresie licznych udziałów w konkursach Federacji, rozwijał swoje umiejętności w zakresie fitnessu, gdzie pracował m.in. w Poznańskim Egurrola Fitness Club.

Tworzenie rozpoczął w 2017 r. roku z autorska etiudą „Tabu” przy udziale Konińskich tancerzy.Choreografia „Orfanato”, przy współpracy z zespołem Saltatio, została zaprezentowana w konkursie „Dance My Love” w Tarnowie. Nagrodzono ją na V Konkursie Teatrów Tańca oraz na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Bełchatowie. Autor spektaklu Kieleckiego Teatru Tańca „Słonecznik bez Słońca”, nagrodzonego za najlepszego choreografa w Konkursie „Ciało wzRuszone”. Choreograf najnowszej premiery KTT „Ballady Bez Romansów. Mickiewicz Wzruszony” w reż. Michała Znanieckiego, transmitowanej przez TVP3 Kielce oraz TVP3 Kultura.