Polska Sieć Tańca - Aktualności i Media


Rezydencja i konkurs na solo, duet lub trio w Krakowskim Centrum Choreograficznym

Wraz z naszym siecującym Partnerem, Krakowskim Centrum Choreograficznym, zachęcamy twórców tańca współczesnego do zgłoszenia się na:

  • rezydencję artystyczną z obszaru tańca współczesnego, realizowaną w ramach I edycji Krakowskiego Festiwalu Tańca. W ramach konkursu mogą zostać zrealizowane spektakle solowe oraz zbiorowe.

Długość pracy: minimum 35  minut

Otwarcie naboru zgłoszeń: 30 kwietnia 2021

Zamknięcie naboru zgłoszeń: 23 maja 2021
Wyniki: do 2 czerwca 2021

Szczegóły rezydencji (zasady finansowania, dokładne terminy) dostępne są na stronie Krakowskiego Centrum Choreograficznego

  • a także do zgłoszenia swoich prac na 10. edycję konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC!, która odbędzie się podczas Krakowskiego Festiwalu Tańca, 14-15 sierpnia 2021 r. Formy konkursowe to solo, duo, trio, a ich maksymalny czas trwania wynosi 10 minut. Pula nagród to aż 2700 euro (3 x I nagroda 500 euro, 3 x II nagroda 300 euro oraz nagroda publiczności 300 euro). Zachęcamy do udziału, życzymy powodzenia i już nie możemy się doczekać powrotu na widownię w Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie swoją siedzibę ma KCC!

Tydzień pod znakiem tańca

akcja tańczMY organizowana przez Instytut Muzyki i Tańca

29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji chcemy świętować tanecznie (pomimo ciągłych obostrzeń) i zapraszamy do tego także Państwa!

Recenzja i zdjęcia z “Trans_Miss(i)on”

Zapraszamy do przeczytania recenzji z zeszłotygodniowego pokazu spektaklu "Trans_Miss(i)on" (produkcja Krakowskie Centrum Choreograficzne i Nowohuckie Centrum Kultury), który odbył się w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Już w ten piątek sieciujemy z Polskim Teatrem Tańca w Lublinie

Fot. Aleksander Joachimiak

Już w ten piątek 16 października 2020r. o godzinie 19:00 w ACK UMCS Chatka Żaka w Lublinie odbędzie się pokaz spektaklu "Fabula Rasa" w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca, w choreografii Macieja Kuźmińskiego. Ten sieciowy wieczór odbędzie się we współpracy z Lubelskim Teatrem Tańca oraz Centrum Kultury w Lublinie.

Potańcz i podyskutuj z nami na Kongresie

Serdecznie zapraszamy na rozpoczynający się już jutro II Kongres Tańca, (organizowany przez Instytut Muzyki i Tańca), podczas którego spotkać będzie można także przedstawicieli Sieci.

Podcasty o tańcu

Z przyjemnością informujemy Państwa, że sieciujący z nami Polski Teatr Tańca udostępnił niedawno do sieci swoje rozmowy o tańcu z cyklu "Rozmównica".

Trzeci odcinek serialu “OTT/m²” już w najbliższą sobotę

Serdecznie zapraszamy na kolejny już, trzeci odcinek
tanecznego serialu stworzonego podczas czasu kwarantanny przez tancerki sieciującego Olsztyńskiego Teatru Tańca. Jak mówią same artystki, jest to projekt, w którym "W ograniczonej przestrzeni „m²” poszukują wolności w nieograniczonej wyobraźni" oraz "proponują trzy alternatywne sposoby przeżywania życia na kwadracie".

Informacje o przesunięciu kwietniowych spektakli #PST2020

Z przykrością, ale i nadzieją na jak najszybsze nadrobienie tego niespektaklowego czasu informujemy, iż z uwagi na zawieszenie działalności programowej instytucji kultury, w tym centrów i scen partnerskich PST, do odwołania, zostały przesunięte najbliższe kwietniowe spektakle.

Odwołane spektakle #PST2020 w kwietniu

Z przykrością informujemy, że z uwagi na przedłużenie ograniczenia w działalności programowej instytucji kultury, w tym organizacji partnerskich PST, odwołane zostały także najbliższe spektakle kwietniowe.

Odwołane spektakle

Z powodu epidemii koronawirusa odwołujemy najbliższe spektakle w Nowohuckim Centrum kultury w Krakowie oraz w Centrum Kultury w Lublinie. Spektakle odbędą się w późniejszym terminie w tym roku.

Konkurs na dyrektora Teatru ROZBARK

Prezydent Miasta Bytomia, w którym mieści się Teatr ROZBARK, ogłosił konkurs na dyrektora placówki. Teatr ROZBARK jest jednym z założycieli Sieci oraz obecnym Centrum Partnerskim.

Wyniki Open Call 2020

Dominika Wiak, Daniela Komędera oraz Gosia Mielech laureatkami otwartego ogólnopolskiego konkursu na wieczory taneczne do Puli Polskiej Sieci Tańca 2020. Już niedługo ich prace "Manhattan" oraz "FearLess" zobaczymy na scenach partnerskich Sieci

“One” w Teatrze Rozbark

fot. Aleksander Joachimiak

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć, autorstwa Aleksandra Joachimiaka, z prezentacji spektaklu "One" w Teatrze Rozbark. Kolejna prezentacja spektaklu już 14 grudnia w Centrum Kultury w Lublinie.

“Cudowny Mandaryn” na Festiwalu Scena Otwarta w Tarnowie

Cudowny Mandaryn fot. Przemysław Sroka

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z prezentacji spektaklu Cudowny Mandaryn w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Teatru Tańca Scena Otwarta w Tarnowie. Autorem zdjęć jest Przemysław Sroka.

“Kaj Dzias” w Teatrze Rozbark

Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć autorstwa Aleksandra Joachimiaka z prezentacji Kaj Dzias w Teatrze Rozbark w Bytomiu.

Kaj Dzias fot. Aleksander Joachimiak

OPEN CALL DO PULI POLSKIEJ SIECI TAŃCA 2020

Drodzy Artyści, to oficjalne! 
Nareszcie możemy zaprosić Was do OPEN CALL do puli Polskiej Sieci Tańca 2020.

Zachęcamy do składania wniosków w pierwszym otwartym konkursie organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca na wieczory taneczne, które dołączą do Repertuaru Sieci w 2020 roku. 
Więcej na taniecPOLSKA.pl, stronach Instytutu i Sieci.

“Dobre wychowanie” na festiwalu Rozbark in Motion

fot. Aleksander Joachimiak

Rozbark in Motion - międzynarodowy festiwal teatru tańca i ruchu wciąż trwa, a my mieliśmy przyjemność zaprezentowania na nim aż trzech sieciowych spektakli. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Aleksandra Joachimiaka.

“Mute” w Krakowie

fot. Robert Siwek

Za nami ostatnie prezentacje, przed wakacyjną przerwą, solo Janusza Orlika "Mute". Zapraszamy Państwa do obejrzenia zdjęć Roberta Siwka z prezentacji spektaklu w Krakowie.

Nie żyje Rafał Urbacki

Wczoraj dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Odszedł Rafał Urbacki - tancerz, choreograf, nauczyciel. Śmierć Rafała to ogromna strata dla całego środowiska tańca w Polsce. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Program TEATR POLSKA – wyniki

Mamy zaszczyt przekazać Państwu bardzo radosną informację: artyści związani z Polską Siecią Tańca (Paweł Sakowicz, Wojciech Mochniej, Paweł Urbanowicz) zostali zarekomendowani do drugiego etapu przez Komisję Artystyczną programu TEATR POLSKA.

“Mute” w Luksemburgu

Niezmiernie nam miło poinformować Państwa, że solo Janusza Orlika "Mute", prezentowane w ramach Polskiej Sieci Tańca, zostało zaprezentowane w Luksemburgu!

Kwietniowy newsletter

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z kwietniowym newsletterem. Znajdziecie tam Państwo informacje o nadchodzących spektaklach oraz aktualności dotyczące PST.

Marcowy newsletter

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z marcowym newsletterem. Szczegóły i link do newslettera znajdą Państwo w dalszej treści tej informacji.

Ryszard Kalinowski – sylwetka artysty

Na scenie nie uciekam od siebie, nie sięgam daleko w abstrakcje. Opowiadam prostymi środkami i w taki sposób, żeby zawsze być z widzem na równych prawach – mówi, dla portalu culture.pl, Ryszard Kalinowski, wieloletni tancerz, choreograf i kierownik artystyczny Lubelskiego Teatru Tańca, pedagog i animator kultury.

Lutowy newsletter

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszego newslettera. Dzięki niemu będą Państwo na bieżąco z tym, co dzieje się w Polskiej Sieci Tańca. Newsletter dostępny jest pod tym linkiem.

Recenzja “Cudownego Mandaryna” Katarzyny Gardziny-Kubały.

"Taniec modern z elementami innych technik tańca był tu odpowiednio wyrazisty, a elementy teatralizacji (głównie przemocy, ale i seksu) nie nazbyt naturalistyczne, a jednak mocne. Warto zobaczyć!" pisze Katarzyna Gardzina-Kubała o "Cudownym Mandarynie" dla teatrdlawszystkich.eu

teatralia.pl: Stalking Paradise(…) również penetruje wyobrażone obszary, tylko że przetworzone przez komputer i elektroniczny syntezator.

"Ruch buduje się wokół impulsu, które przekazują sobie tancerze. Po nim następuje chwilowe zawieszenie – ciało przetwarza sygnał. Teraz następuje reakcja. Ten schemat buduje rytm spektaklu. Dłuższe zatrzymanie, stanie w bezruchu wydaje się tylko przeciągniętą pauzą, z której za chwilę zostanie wyprowadzony gest." pisze Julia Lizurek dla portalu teatrlia.pl

Lewandowski dla Dziennika Zachodniego: Spektakl traktuję jako poezję, a nie literaturę faktu.

"Spektakl traktuje o pokusach współczesnego świata. Mam takie poczucie, że mnóstwo ludzi jest zapatrzonych w siebie, zachwycają się sobą, są narcyzami. (...) I to właśnie rozkosz jest tym uczuciem, które dominuje w naszym życiu, dlatego też temat ten poruszamy w spektaklu." mówi Jakub Lewandowski, choreograf i reżyser spektaklu "Rozkosz", dla Dziennika Zachodniego.

Konferencja programowa Departamentu Tańca IMiT

Instytut Muzyki i Tańca zaprasza przedstawicieli instytucji i organizacji działających na rzecz tańca na konferencję dotyczącą programów i projektów Departamentu Tańca IMiT na 2019 rok, która odbędzie się w środę 19 grudnia o godz. 11.00, przy ul. A. Fredry 8 w Warszawie. Prosimy o potwierdzenie przybycia do 18 grudnia 2018 e-mail: promocja@imit.org.p

7 spektakli w kwietniowej PST

Aż 7 spektakli zaprezentowanych zostanie w kwietniowej odsłonie Sieci, w tym 4 w Kieleckim Teatrze Tańca. Zapraszamy na przedstawienia. Bilety już w sprzedaży.

Marzec w PST

Zapraszamy na spektakle Polskiej Sieci Tańca w marcu. Do zobaczenia już wkrótce !

Spektakle w lutym

Zapraszamy na nadchodzące spektakle w Lutym. Będziemy w Poznańskim Starym Browarze, Centrum Kultury w Lublinie oraz Bytomskim Teatrze Rozbark.

Inauguracja Polskiej Sieci Tańca

W niedzielę, 19 listopada 2017 w Lublinie podczas XXI Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca odbyła się inauguracja pilotażowego roku Polskiej Sieci Tańca.