Polska Sieć Tańca - Aktualności i Media


News Open Call 2022 /

Open Call do Polskiej Sieci Tańca [AKTUALIZACJA]

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach Polskiej Sieci Tańca 2022 wydłuża konkurs w formule Open Call na spektakle taneczne zrealizowane przez zawodowych artystów tańca współczesnego. Celem przeprowadzenia otwartego naboru jest wsparcie niezależnych tancerzy, poprzez umożliwienie im prezentacji własnej twórczości w największych ośrodkach kultury w Polsce. Termin naboru wniosków został wydłużony do 22 kwietnia br. do godz. 11:59.

News /

Karol Urbański pokieruje polskim tańcem w strukturach NIMiT

Tancerz, choreograf, filozof, menedżer i pedagog 14 marca objął stanowisko Zastępcy Dyrektora kierującego Departamentem Tańca w Narodowym Instytucie Muzyki i Tańca. Tym samym Karol Urbański dołącza do grona osób stojących na czele instytucji: Katarzyny Meissner, od dwóch lat piastującej stanowisko Dyrektora Instytutu oraz Lecha Dzierżanowskiego pełniącego funkcję Zastępcy Dyrektora zarządzającego Departamentem Muzyki.

Fot. Filip Błażejowski
News /

Laboratoria Twórcze: tańczyMY na Taczaka!

Ruszył letni cykl laboratoriów twórczych: tańczyMY na Taczaka! To wakacyjna podróż przez różne formy ruchu oraz autorskie techniki pracy z ciałem. Cechą wspólną wszystkich zajęć będzie pobudzanie kreatywności i inwencji ruchowej.

News Open Call 2020 /

Tydzień pod znakiem tańca

akcja tańczMY organizowana przez Instytut Muzyki i Tańca

29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji chcemy świętować tanecznie (pomimo ciągłych obostrzeń) i zapraszamy do tego także Państwa!

Uncategorized /

Recenzja i zdjęcia z “Trans_Miss(i)on”

Zapraszamy do przeczytania recenzji z zeszłotygodniowego pokazu spektaklu "Trans_Miss(i)on" (produkcja Krakowskie Centrum Choreograficzne i Nowohuckie Centrum Kultury), który odbył się w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Uncategorized /

Już w ten piątek sieciujemy z Polskim Teatrem Tańca w Lublinie

Fot. Aleksander Joachimiak

Już w ten piątek 16 października 2020r. o godzinie 19:00 w ACK UMCS Chatka Żaka w Lublinie odbędzie się pokaz spektaklu "Fabula Rasa" w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca, w choreografii Macieja Kuźmińskiego. Ten sieciowy wieczór odbędzie się we współpracy z Lubelskim Teatrem Tańca oraz Centrum Kultury w Lublinie.