W niedzielę, 19 listopada 2017 w Lublinie podczas XXI Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca odbyła się inauguracja pilotażowego roku Polskiej Sieci Tańca.

W ramach wydarzenia przedstawiciele ośmiu instytucji z całej Polski (w tym: siedmiu ośrodków taneczno-kulturalnych) podpisali porozumienie o współpracy. Polska Sieć Tańca to pierwsza, sformalizowana sieć centrów wspierających sztukę tańca w naszym kraju. Po trwającym dwie dekady rozkwicie instytucji związanych z tańcem oraz umocnieniu tej formy wyrazu jako niezależnej formy sztuki, konsolidacja środowiska i budowanie mostów między światem twórców niezależnych a profesjonalnymi scenami, jak ma to miejsce od wielu już lat na Zachodzie Europy, wydaje się kolejnym logicznym krokiem.

Po długich rozmowach i zaangażowaniu wielu stron, pierwszy, pilotażowy rok Polskiej Sieci Tańca tworzą: Centrum Kultury w Lublinie i Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach i Teatr Tańca Caro, Fundacja Art Stations Foundation u Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu, Kielecki Teatr Tańca, Teatr ROZBARK w Bytomiu, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Instytut Muzyki i Tańca z Warszawy, Nowohuckie Centrum Kultury i Krakowskie Centrum Choreograficzne. Dokument potwierdzający współpracę podpisują w imieniu swoich instytucji Iwona Orzełowska, Elżbieta Pańtak, Joanna Leśnierowska, Joanna Szymajda, Ryszard Kalinowski, Adrian Lipiński, Dorota Cząstka, Agata Moląg, oraz Maciej Kuźmiński jako organizator Sieci.


 
 

 , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,