Kenneth Flak

 

Kenneth Flak urodził się 1975 w Kristiansand w Norwegii. Jest międzynarodowym freelancerem działającym jako tancerz, choreograf i kompozytor.

Współpracował i tańczył w wielu znanych światowych kompaniach, m.in. André Gingras ( Holandia / Kanada), Dansdesign (Norwegia), Preeti Vasudevan (Indie / USA) i Richard Siegal (Francja / USA). Ukończył studia na kierunkach Stage Direction w National Academy of Dramatic Arts w
Norwegii oraz Mime and Modern Dance w Amsterdam Arts School .

W 2007 w Nowym Jorku roku otrzymał nagrodę Bessie za wykonanie indywidualnej interpretacji spektaklu „CYP17” Andre Gingrasa. W 2010 roku był nominowany do nagrody BNG w Amsterdamie za spektakl „Of Gods and Driftwood”. Otrzymał norweską dotację rządowa dla Młodych Twórców 2004 i 2008-2009.

Flak regularnie prowadzi zajęcia na uniwersytetach dla początkujących tancerzy oraz na całym świecie dla tancerzy zawodowych.
Jest on również kompozytorem, muzykiem- jak sam określa samoukiem. Napisał muzykę do własnych choreografii, jak również dla zewnętrznych teatrów między innymi dla: Cid Pearlman, Charlotta Öfverholm Wilfried Seethaler, Kosmas Kosmopoulos, Yael Gaathon, Harakiri
Farmers.