Katarzyna Grabińska

choreograf, pedagog, prezes i założyciel fundacji tańca i sztuki ARToffNIA

Choreograf, pedagog, prezes i założyciel fundacji tańca i sztuki ARToffNIA, założyciel i opiekun artystyczny Pracowni Tańca PRYZMAT oraz projektu „Olsztyński Teatr Tańca. Prolog” w ramach OBO. Obecnie tworzy zawodową scenę Olsztyńskiego Teatru Tańca w Olsztynie. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Hogeschool AVANS w Bredzie, w Holandii, szkoły choreografii scenicznej Artystyczna Alternatywa w Krakowie oraz licznych konferencji, warsztatów w Polsce i zagranicą m.in. w Ireland Theatre of Dance, Northern School of Contemporary Dance, Batsheva Dance Company, Vertigo Dance Company, Yasmeen Gooder Company, Stage Festival International DARC we Francji, Deltebre Dans Fe- stival w Hiszpanii. Organizator i koorydnator licznych projektów edukacyjnych.

Niejednokrotnie nagradzana przez prezydenta miasta Olsztyna, Marszałka Województwa, Fundację Środowisk Twórczych i podczas festiwali otrzymując indywidualne nagrody za choreografię oraz stypendia artystyczne, laureatka konkursu Kobieta Sukcesu Warmii i Mazur 2018.

Jako choreograf i opiekun artystyczny Pryzmatu stale współpracuje z instytucjami kultury: Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Olsztyńskim Planetarium oraz Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie.