foto Lovis Ostenrik

Jakub Margosiak

 

Założyciel Living Space Theatre. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie oraz wolny słuchacz na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Jest w trakcie studiów doktoranckich w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na Wydziale Aktorskim. Ukończył studia aktorskie w Michael Chekhov Academy w Nowym Jorku. Prowadzi warsztaty z Techniki Czechowa w Polsce oraz za granicą, m.in. w Chinach.

Występował w spektaklach: “Si C’etait ma rue” w reż. Pauliny Almeida, Dawida Zakowskiego (Teatr La Pailette – Francja), “Collective Jumps” w chor. Isabelle Schad (Art Station Foundation – Poznań), “As We Lay Dying” stworzonym przez The Bruce High Quality Foundation (BHQF) w ramach benefitu FADA: “House of Madness” (WatermillCenter – Nowy Jork) oraz tworzył własne projekty artystyczne: “Pomieszczenie zmysłów” oraz “Prywata konceptualna”.

Brał udział w International Summer Program organizowanym przez Roberta Wilsona, w Watermill Center w Nowym Jorku, prowadził warsztaty i wygłaszał prelekcje podczas International Dance Symposium “Dancing in the Body of Nature” organizowanym przez International Dance Committee of the International Theatre Institute w ramach 35th ITI World Congress w Manaus w Brazylii. Był asystentem u prof. Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej z
przedmiotu „Techniki taneczne” oraz stypendystą Rektora PWST w Krakowie.