Polska Sieć Tańca – Aktualności i Media

“Dobre wychowanie” na festiwalu Rozbark in Motion

fot. Aleksander Joachimiak

Rozbark in Motion - międzynarodowy festiwal teatru tańca i ruchu wciąż trwa, a my mieliśmy przyjemność zaprezentowania na nim aż trzech sieciowych spektakli. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Aleksandra Joachimiaka.

“Mute” w Krakowie

fot. Robert Siwek

Za nami ostatnie prezentacje, przed wakacyjną przerwą, solo Janusza Orlika "Mute". Zapraszamy Państwa do obejrzenia zdjęć Roberta Siwka z prezentacji spektaklu w Krakowie.

Nie żyje Rafał Urbacki

Wczoraj dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Odszedł Rafał Urbacki - tancerz, choreograf, nauczyciel. Śmierć Rafała to ogromna strata dla całego środowiska tańca w Polsce. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Program TEATR POLSKA – wyniki

Mamy zaszczyt przekazać Państwu bardzo radosną informację: artyści związani z Polską Siecią Tańca (Paweł Sakowicz, Wojciech Mochniej, Paweł Urbanowicz) zostali zarekomendowani do drugiego etapu przez Komisję Artystyczną programu TEATR POLSKA.

“Mute” w Luksemburgu

Niezmiernie nam miło poinformować Państwa, że solo Janusza Orlika "Mute", prezentowane w ramach Polskiej Sieci Tańca, zostało zaprezentowane w Luksemburgu!

Kwietniowy newsletter

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z kwietniowym newsletterem. Znajdziecie tam Państwo informacje o nadchodzących spektaklach oraz aktualności dotyczące PST.

Marcowy newsletter

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z marcowym newsletterem. Szczegóły i link do newslettera znajdą Państwo w dalszej treści tej informacji.

Ryszard Kalinowski – sylwetka artysty

Na scenie nie uciekam od siebie, nie sięgam daleko w abstrakcje. Opowiadam prostymi środkami i w taki sposób, żeby zawsze być z widzem na równych prawach – mówi, dla portalu culture.pl, Ryszard Kalinowski, wieloletni tancerz, choreograf i kierownik artystyczny Lubelskiego Teatru Tańca, pedagog i animator kultury.

Lutowy newsletter

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszego newslettera. Dzięki niemu będą Państwo na bieżąco z tym, co dzieje się w Polskiej Sieci Tańca. Newsletter dostępny jest pod tym linkiem.

Recenzja “Cudownego Mandaryna” Katarzyny Gardziny-Kubały.

"Taniec modern z elementami innych technik tańca był tu odpowiednio wyrazisty, a elementy teatralizacji (głównie przemocy, ale i seksu) nie nazbyt naturalistyczne, a jednak mocne. Warto zobaczyć!" pisze Katarzyna Gardzina-Kubała o "Cudownym Mandarynie" dla teatrdlawszystkich.eu

teatralia.pl: Stalking Paradise(…) również penetruje wyobrażone obszary, tylko że przetworzone przez komputer i elektroniczny syntezator.

"Ruch buduje się wokół impulsu, które przekazują sobie tancerze. Po nim następuje chwilowe zawieszenie – ciało przetwarza sygnał. Teraz następuje reakcja. Ten schemat buduje rytm spektaklu. Dłuższe zatrzymanie, stanie w bezruchu wydaje się tylko przeciągniętą pauzą, z której za chwilę zostanie wyprowadzony gest." pisze Julia Lizurek dla portalu teatrlia.pl

Lewandowski dla Dziennika Zachodniego: Spektakl traktuję jako poezję, a nie literaturę faktu.

"Spektakl traktuje o pokusach współczesnego świata. Mam takie poczucie, że mnóstwo ludzi jest zapatrzonych w siebie, zachwycają się sobą, są narcyzami. (...) I to właśnie rozkosz jest tym uczuciem, które dominuje w naszym życiu, dlatego też temat ten poruszamy w spektaklu." mówi Jakub Lewandowski, choreograf i reżyser spektaklu "Rozkosz", dla Dziennika Zachodniego.

Konferencja programowa Departamentu Tańca IMiT

Instytut Muzyki i Tańca zaprasza przedstawicieli instytucji i organizacji działających na rzecz tańca na konferencję dotyczącą programów i projektów Departamentu Tańca IMiT na 2019 rok, która odbędzie się w środę 19 grudnia o godz. 11.00, przy ul. A. Fredry 8 w Warszawie. Prosimy o potwierdzenie przybycia do 18 grudnia 2018 e-mail: promocja@imit.org.p

7 spektakli w kwietniowej PST

Aż 7 spektakli zaprezentowanych zostanie w kwietniowej odsłonie Sieci, w tym 4 w Kieleckim Teatrze Tańca. Zapraszamy na przedstawienia. Bilety już w sprzedaży.

Marzec w PST

Zapraszamy na spektakle Polskiej Sieci Tańca w marcu. Do zobaczenia już wkrótce !

Spektakle w lutym

Zapraszamy na nadchodzące spektakle w Lutym. Będziemy w Poznańskim Starym Browarze, Centrum Kultury w Lublinie oraz Bytomskim Teatrze Rozbark.

Inauguracja Polskiej Sieci Tańca

W niedzielę, 19 listopada 2017 w Lublinie podczas XXI Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca odbyła się inauguracja pilotażowego roku Polskiej Sieci Tańca.