Polska Sieć Tańca – Aktualności i Media

teatralia.pl: Stalking Paradise(…) również penetruje wyobrażone obszary, tylko że przetworzone przez komputer i elektroniczny syntezator.

"Ruch buduje się wokół impulsu, które przekazują sobie tancerze. Po nim następuje chwilowe zawieszenie – ciało przetwarza sygnał. Teraz następuje reakcja. Ten schemat buduje rytm spektaklu. Dłuższe zatrzymanie, stanie w bezruchu wydaje się tylko przeciągniętą pauzą, z której za chwilę zostanie wyprowadzony gest." pisze Julia Lizurek dla portalu teatrlia.pl

Lewandowski dla Dziennika Zachodniego: Spektakl traktuję jako poezję, a nie literaturę faktu.

"Spektakl traktuje o pokusach współczesnego świata. Mam takie poczucie, że mnóstwo ludzi jest zapatrzonych w siebie, zachwycają się sobą, są narcyzami. (...) I to właśnie rozkosz jest tym uczuciem, które dominuje w naszym życiu, dlatego też temat ten poruszamy w spektaklu." mówi Jakub Lewandowski, choreograf i reżyser spektaklu "Rozkosz", dla Dziennika Zachodniego.

Konferencja programowa Departamentu Tańca IMiT

Instytut Muzyki i Tańca zaprasza przedstawicieli instytucji i organizacji działających na rzecz tańca na konferencję dotyczącą programów i projektów Departamentu Tańca IMiT na 2019 rok, która odbędzie się w środę 19 grudnia o godz. 11.00, przy ul. A. Fredry 8 w Warszawie. Prosimy o potwierdzenie przybycia do 18 grudnia 2018 e-mail: promocja@imit.org.p

7 spektakli w kwietniowej PST

Aż 7 spektakli zaprezentowanych zostanie w kwietniowej odsłonie Sieci, w tym 4 w Kieleckim Teatrze Tańca. Zapraszamy na przedstawienia. Bilety już w sprzedaży.

Marzec w PST

Zapraszamy na spektakle Polskiej Sieci Tańca w marcu. Do zobaczenia już wkrótce !

Spektakle w lutym

Zapraszamy na nadchodzące spektakle w Lutym. Będziemy w Poznańskim Starym Browarze, Centrum Kultury w Lublinie oraz Bytomskim Teatrze Rozbark.

Inauguracja Polskiej Sieci Tańca

W niedzielę, 19 listopada 2017 w Lublinie podczas XXI Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca odbyła się inauguracja pilotażowego roku Polskiej Sieci Tańca.